+421 907 877 255 angels.mojsalon@gmail.com

Lymfodrenáž celého tela – manuálna

Manuálna lymfatická masáž – lymfodrenáž je orientovaná na lymfatický systém. Využíva rad špeciálnych hmatov na stimuláciu lymfatického systému v koži a podkoží. Udržiava lymfu v pohybe, aby sa cievy, ktorými tečie, neupchávali. Lymfodrenáž pomáha pri oslabenom lymfatickom toku, pri stavoch opuchov po operáciách. V dnešnom uponáhľanom svete prináša okamžitú úľavu, zlepšuje vzhľad pokožky a napomáha odstraňovaniu toxických látok z našeho organizmu.

Masáž lymfatických uzlín pôsobí na rýchle odplavenie únavných a odpadových látok z buniek a medzibunkových priestorov, najmä z kože a svalov. Je vhodná ako detoxikácia a rýchla regenerácia organizmu.

Masáž sa výrazne podieľa na skvalitnení vzhľadu kože, je veľmi účinná proti celulitíde a podporuje imunitný systém.

Časovo ide o náročnú masáž. Robí sa takmer na sucho, jemným tlakom na kožu. Lymfa sa nachádza iba 1 cm pod kožou, takže sa nesmie veľmi stlačiť. Robí sa na celom tele, ale hlavne na základných uzlinách na krku, v podpazuší a na slabinách. Ak je táto masáž zameraná na detoxikáciu, mal by ju klient absolvovať aspoň 2 razy do týždňa. Prvé účinky sa dostavia po piatej návšteve.