+421 907 877 255 angels.mojsalon@gmail.com

Medová masáž

Ide o starú osvedčenú liečiteľskú detoxikačnú metódu. Je to metóda, pri ktorej sa odstraňujú z tela usadeniny, ktoré sa nahromadily v tkanivách, napr. z potravín, liekov… a telo sa ich nevie dostatočne vlastnými vylučovacími orgánmi zbaviť.

Medová masáž využíva účinky medu a dochádza pri nej k odstráneniu usadenín jedov až do hĺbky telesných tkanív. Odstraňuje usadeniny, ktoré sa vylučujú v podobe gumových výlučkov na problémových miestach chrbta. Ide o špeciálne jemné pumpovanie a vyťahovanie vlnivými pohybmi. V priebehu masáže dochádza k miernemu zhrčkaveniu medu. Je to reakcia vyplavených usadenín v tele. V prípade dlhodobých problémov med mení aj farbu.

Cez reflexné zóny na chrbte sa môžu touto masážou priaznivo ovplyvňovať aj ostatné orgány. Vylučovacie orgány (obličky, pečeň, pľúca, pokožka) nestíhajú vylučovať toxíny z tela a to sa prejavuje príznakmi ako senná nádcha, zápaly dutín, vyrážky, výtoky, infekcie močových ciest. Znižuje sa imunita, to vyvoláva moderné autoimunitné choroby ako chronický únavový syndróm, zimné depresie, plesňové choroby…

Klasická medicína tieto prejavy potláča liekmi, čo príznaky zmierni, ale keďže sa tým zabraňuje prirodzenému vylučovaniu jedov, organizmus hromadí toxíny v zásobníkoch, ktoré následne postihujú jednotlivé orgány a lymfatický systém – to spôsobuje závažné choroby.

Masáž je zvlášť vhodná pri problémoch srdcovo cievneho obehu, alergiách, reumatických chorobách svalov a kĺbov, žalúdočných a črevných poruchách, plesniach čriev, pokožky alebo orgánov, chronickej nádche, chronickom únavovom syndróme, bolestiach hlavy, problémoch so zaspávaním a spánkom, depresiách, poruchách menštruácie.

Aplikácia
– preventívne stačí využívať medovú masáž 1x mesačne
– pri problémoch 1x týždenne
– pri akútnom stave 2x týždenne
– pri silnej detoxikácii 3x týždenne
– pri dlhodobejšej detoxikácii 1x týždenne v kúre 10 sedení
– pri bolestiach kĺbov – denne po dobu 10 minút – 3 EUR

Pred a po tejto masáži je potrebné piť veľa vody a čaju.

Kontraindikácie medovej masáže
– alergia na med
– otvorené rany
– poškodenie pokožky – ekzémy a vyrážky
– pri tumoroch kôli nebezpečiu tvorenia metastáz
– pri krvácaní v tele -žalúdočné vredy, krvácanie žalúdka
– v prípade čerstvého záchvatu mŕtvice(neskôr môže byť opatrná masáž vhodná)
– pri vysokom očnom tlaku, trombóze, infekčných chorobách