+421 907 877 255 angels.mojsalon@gmail.com

Vákuová banková masáž (Bankovanie)

Je to metóda stará niekoľko tisíc rokov o liečení bankami sa zmieňuje už v roku 120 slávny rímsky lekár Galenus. Používali sa v kúpeľoch, v domácnostiach, v civilizovaných krajinách staroveku aj v barbarských kmeňoch. Skutočný pôvod však zostáva zahalený tajomstvom.

Táto terapia je založená na prikladaní baniek zo skla rôznej veľkosti. Banka je nahriata z vnútornej strany a prikladá sa na kožu. Podtlakom spôsobeným ochladením vzduchu sa banka prisaje na kožu. Napomáha vytiahnuť „škodliviny“ na povrch. Banka pôsobí ako fyzikálne, reflexne, ale aj metabolicky tým, že ovplyvňuje pochody látkovej výmeny v okolí a stimuluje imunitu organizmu. Prekrvenie a okysličenie kritických bodov odplaví škodliviny a opakovane vedie k úľave od bolesti v chrbtici, kĺboch i šľachách a taktiež reflexne pôsobí aj na funkcie príslušného vnútorného orgánu. Táto masážna technika je účinná pri chronickej bolesti hlavy, malátnosti, bolesti ramenných kĺbov, únave, reumatizme a tráviacich ťažkostiach. Telo sa zbavuje vonkajších patologických činiteľov ako vietor a chlad.

Banky sa používali na potláčanie bolesti pohyboveho aparátu a pôsobili jako druh odvádzacej liečby – odvádzali z tela jedovaté látky, podobne jako pijavice.

Je to masáž uvoľňujúca spazmy na svaloch, odstraňuje bolesti, prečisťuje a zlepšuje krvný obeh, zlepšuje imunitu.

Bankovanie regeneruje a aktivuje celý organizmus a môže sa vykonávať raz za 2 týždne, keď sa chrbát zahojí.

Bankovanie sa neodporúča pri zápalových ochoreniach a vážnejších ochoreniach kde je masáž nutné konzultovať s lekárom.